Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rozpoczynamy o 8 rano!!!

W całej Polsce 14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. Ustanowione ono zostało na pamiątkę powołania 14 października 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej. Tego dnia nasze myśli i życzenia kierujemy w stronę polskich szkół w kraju i za granicą, doceniając rolę nauczyciela, przewodnika, wychowawcy i mistrza. Pamiętamy także o wszystkich, dzięki którym szkoła może funkcjonować – o pracownikach administracji i obsługi. W związku z Dniem Edukacji Narodowej w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Stargardzie, 16 października, odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli nauczyciele, pracownicy szkoły, emeryci, zaproszenia goście oraz społeczność uczniowska. Na apel przybył Wicestarosta Stargardzki Waldemar Gil, pracownicy Starostwa Powiatowego: Jerzy Hernet, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Magdalena Kukulak, wicedyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, proboszcz Kolegiaty ks. kan. dr Janusz Posadzy oraz ks. Jeremy Kabuga z Kenii.

Apel przygotowany został przez nauczycielki: Krystynę Brylańską i Joannę Dziki. W części artystycznej piosenki oraz wiersze zaprezentowali utalentowani uczniowie naszej szkoły. Po programie artystycznym głos zabrali zaproszeni goście: Wicestarosta Stargardzki Waldemar Gil, który złożył wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia z okazji ich święta, oraz ks. Jeremy Kabuga, którego tłumaczem była Beata Andrusz, nauczyciel angielskiego w naszej szkole. Ks. Jeremy przybył na zaproszenie grona katechetycznego, ponieważ już od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w programie „Adopcji na odległość” otaczając opieką kenijskie dziecko Patricka Muriki. Ks. Gość w kilku słowach, posługując się fotografiami, przedstawił formy i sposoby edukacji w Kenii. Podziękował także za wsparcie, poprzez wzięcie pod opiekę jednego z jego krajanów. Po uroczystości wszyscy zaproszenia goście i pracownicy szkoły udali się na poczęstunek. 

Niech te chwile pozwolą wszystkim zaangażowanym w edukację spojrzeć na wielkie dzieło, którego dokonują każdego dnia, a tych, którzy z tego dzieła korzystają niech ta uroczystość zachęci, aby nie tylko w Dniu Nauczyciela, ale każdego dnia wyrażali wdzięczność swoim wychowawcom za trud, który wkładają w ich edukację. 

ks. Marcin Miczkuła

 

Prezentacja II LO

link_prezentacja

Prezentacja profilu mundurowego

link_film

II LO Stargard - Lycée Touchard Le Mans

link_film

Godziny lekcyjne

clock
1.      8:00 - 8:45
2.      8:55 - 9:40
3.      9:50 - 10:35
4.    10:45 - 11:30
5.    11:45 - 12:30
6.    12:35 - 13:20
7.    13:25 - 14:10
8.    14:15 - 15:00
9.    15.05 - 15.50

Po termomodernizacji

link_prezentacja

Patronat

Szkoła jest objęta patronatem Wydziału Matematyczno - Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego

Biuletyn Informacji Publicznej

II Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie
Mieszka I 4
73-110 Stargard
tel. +48 91 577 25 35
sekretariat@2lo.stargard.pl

Inspektor ochrony danych osobowych
Damian Szmit
tel. 503677713
e-mail iod@data.pl

Deklaracja dostępności