Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rozpoczynamy o 8 rano!!!

W dniach 11-13 maja br. delegacja młodzieży naszego miasta i powiatu uczestniczyła w Archidiecezjalnym Spotkaniu Młodych w Bambergu. Wyjazd zorganizowało II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie. W piątkowe popołudnie udaliśmy się w drogę na Bawarię. Po ponad 8 godzinach jazdy dotarliśmy do Zamku Feuerstein, gdzie zostaliśmy serdecznie przyjęci przez dk. Burkharda Farrenkopfa, gospodarza miejsca, które pełni funkcję domu młodzieży. Po kolacji udaliśmy się na nocny spoczynek. Poranek rozpoczęliśmy spotkaniem w miejscowej kaplicy, a po śniadaniu wyruszyliśmy do Gössweinstein, aby zwiedzić Bazylikę Trójcy Świętej. W południe udaliśmy się do Buchenbachu, skąd rozpoczęliśmy pielgrzymkę młodych z Niemiec i Polski do Pegnitz.

Podczas 10 kilometrowego marszu młodzież zawiązała znajomości i wymieniła się kontaktami, co rokuje przedłużeniem znajomości na dalsze miesiące. Przechadzka między żywozielonymi polami i łąkami Bawarskiej Szwajcarii pachnącymi ziołami zakończyła się procesją przez miasto wraz z orkiestrą dętą. Celem naszej drogi był kościół Najśw. Serca Pana Jezusa w Pegnitz. Tam przywitał nas abp Ludwig Schick, ordynariusz diecezji. Dzień zakończyliśmy zwiedzaniem Bambergu, którego starówka została wpisana na listę zabytków UNESCO. Niedzielny poranek rozpoczęliśmy w kaplicy w Zamku Feuerstein, gdzie podziękowanie dla gospodarzy złożył w imieniu grup polskich Andrzej Kałuża, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie. Po obiedzie wyruszyliśmy na zwiedzanie Jaskini Binga. Po podziemnym spacerze wróciliśmy do Stargardu. Spotkanie to pozwoliło na integrację młodzieży polskiej i niemieckiej. Dzięki temu młodzież mogła poćwiczyć umiejętności językowe, czy to języka niemieckiego, czy angielskiego. Najważniejsze, że chęć komunikacji była jednak większa od bariery językowej. Dzięki tej wyprawie młodzież mogła poznać trochę lepiej historię i geografię Niemiec, naszego najbliższego sąsiada. 

Serdecznie dziękujemy tym, którzy pozytywnie odpowiedzieli na prośbę o wsparcie finansowe przejazdu: Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Stargardzie, Stargardzkiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. oraz Zakładowi Zagospodarowania Odpadów Stargard Sp. z o. o. 

 

Prezentacja II LO

link_prezentacja

Prezentacja profilu mundurowego

link_film

II LO Stargard - Lycée Touchard Le Mans

link_film

Godziny lekcyjne

clock
1.      8:00 - 8:45
2.      8:55 - 9:40
3.      9:50 - 10:35
4.    10:45 - 11:30
5.    11:45 - 12:30
6.    12:35 - 13:20
7.    13:25 - 14:10
8.    14:15 - 15:00
9.    15.05 - 15.50

Po termomodernizacji

link_prezentacja

Patronat

Szkoła jest objęta patronatem Wydziału Matematyczno - Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego

Biuletyn Informacji Publicznej

II Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie
Mieszka I 4
73-110 Stargard
tel. +48 91 577 25 35
sekretariat@2lo.stargard.pl

Inspektor ochrony danych osobowych
Damian Szmit
tel. 503677713
e-mail iod@data.pl

Deklaracja dostępności