Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rozpoczynamy o 8 rano!!!

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedziliśmy chorych z naszego zaprzyjaźnionego hospicjum. Pacjenci otrzymali uśmiech, uścisk dłoni, rozmowę, śpiew kolęd, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne  oraz kwiaty gwiazdy betlejemskiej, które były symbolem pamięci o chorych oraz darem modlitwy młodego człowieka dla każdego, kto ten kwiat otrzymał.

14 czerwca 201`7 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Stowarzyszenia „Polites” oraz wolontariuszy: Alessio z Włoch, Marianę z Portugalii i Argyrisa z Grecji. Młodzież otrzymała bardzo interesującą informację na temat możliwości wolontariatu europejskiego. Wiedzę na temat geografii Grecji pogłębiliśmy za pomocą skorzystania z platformy Kahoot, a zwycięzcy interaktywnego quizu otrzymali prezent w postaci wspólnego zdjęcia z pełnym humoru Argyrisem, który prowadził grę. Goście opowiedzieli też o krajach swego pochodzenia i szczegółach wolontariatu, który pełnią w Polsce.

„ W tym parku pobladłym  bez śmiechu i gości przy róży rozkwitłej stoję. Otośmy jedynymi świadkami piękności- ja jej, a ona mojej.”Maria Pawlikowska- Jasnorzewska

Kiedy w ogrodach pojawiły się pierwsze róże, zebraliśmy je w sobotni poranek, by zawieźć naszym chorym ich zapach zebrany w piękny bukiet. Wierzymy, że wielu z pacjentów oraz członków ich rodzin  wprowadziliśmy  w lepszy nastrój, dając im  chwilę wytchnienia oraz siłę do znoszenia trudów dnia.

Jedna z naszych wolontariuszek ,Ewelina Szymańska z kl. I B, postanowiła wykorzystać swój talent kulinarny i upiekła dla chorych z hospicjum ciasto z pierwszymi w tym sezonie truskawkami. Ileż radości sprawił ten jej dar! Były miłe słowa i gesty ,łzy ze strony pacjentów i młodzieży oraz okazja do miłych rozmów. Jak niewiele potrzeba, by ucieszyć drugiego człowieka!  Brawo wolontariusze!

W niedzielę 23 kwietnia 2017 r. przedstawiciele wolontariatu "Siewcy nadziei" wzięli udział w XI Ekumenicznym Biegu Charytatywnym,tym razem na rzecz chorej  dziewczynki Victorii,dla której gromadzone są środki na operację przywrócenia sprawności kończyn dolnych niezdolnych do zdrowego funkcjonowania z powodu wady wrodzonej.

Dobremu nastrojowi uczestników akcji nie przeszkodził padający deszcz! Osoby,które podjęły się tego szlachetnego wysiłku, biegły trzykrotnie wokół kąpieliska "Arkonka" w Szczecinie, w sumie na odległość 5 km.

Czytaj więcej: Wolontariusze biegną dla Victorii 

W Wielką Sobotę 2017 r. udaliśmy się do szczecińskiego hospicjum, w którym rozpoczęliśmy już czwarty rok działalności naszego wolontariatu „ Siewcy nadziei”. Tym razem przygotowaliśmy dla chorych ręcznie wykonane paschalne baranki, które również zostały przyjęte z dużą wdzięcznością, wzruszeniem, a nawet łzami w oczach, które i nam się udzieliły. Dając, zawsze otrzymujemy, a tej radości serca nic innego nie jest w stanie dać i nikt nam jej nie odbierze! 

W drugą sobotę kwietnia 2017 r. w grupie piętnastu osób braliśmy udział w dorocznej akcji Pola nadziei. W koszulkach wolontariuszy i z identyfikatorami na szyi kwestowaliśmy na ulicach Szczecina na rzecz domu naszych chorych. 

W służbie chorym staramy się być zawsze jak najbliżej nich. Chcemy nieść im radość,pocieszenie,ofiarować nasz entuzjazm i powiew młodości oraz opiekować się nimi. Czasem gramy w piłkę,czasem przytulamy,niekiedy słuchamy, od czasu do czasu śpiewamy. Z  pewnością jesteśmy przez pacjentów bardzo przyjmowani i nikt z nas nie żałuję,że spędza tam czas.Wręcz przeciwnie,nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu!

Prezentacja II LO

link_prezentacja

Prezentacja profilu mundurowego

link_film

II LO Stargard - Lycée Touchard Le Mans

link_film

Godziny lekcyjne

clock
1.      8:00 - 8:45
2.      8:55 - 9:40
3.      9:50 - 10:35
4.    10:45 - 11:30
5.    11:45 - 12:30
6.    12:35 - 13:20
7.    13:25 - 14:10
8.    14:15 - 15:00
9.    15.05 - 15.50

Po termomodernizacji

link_prezentacja

Patronat

Szkoła jest objęta patronatem Wydziału Matematyczno - Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego

Biuletyn Informacji Publicznej

II Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie
Mieszka I 4
73-110 Stargard
tel. +48 91 577 25 35
sekretariat@2lo.stargard.pl

Inspektor ochrony danych osobowych
Damian Szmit
tel. 503677713
e-mail iod@data.pl

Deklaracja dostępności