Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rozpoczynamy o 8 rano!!!

zutDnia 23 września mieliśmy okazję uczestniczyć w „Festiwalu Nauki na Wydziale Elektrycznym", organizowanym przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Naszym opiekunem i pomysłodawcą udziału w tym wydarzeniu była pani Renata Frąckowiak.

Tego dnia na wydziale odbywały się ciekawe wykłady połączone z pokazami laboratoryjnymi:

• Inteligentne roboty – mit czy rzeczywistość?

• Jak ułatwić sobie pracę – nowoczesne systemy automatyki.

• Wirusy, trojany, robaki – zagrożenia w sieci informatycznej!

• Wirtualny świat dźwięków – inżynieria dźwięku przestrzennego.

• Od stopy do LabView, czyli kroki rozwoju techniki pomiarowej.

• Światło w plasterkach – zastosowania fotoniki w teleinformatyce.

p1060618Nasza delegacja została podzielona na 3 zespoły. Grupa, do której ja należałem, wybrała trzy według nas najciekawsze wykłady. Pierwszym był „światło w plasterkach", które prowadził dr inż. Andrzej Ziółkowski. Zajęcia te odbywały się w laboratorium optoelektronik. Mieliśmy okazję poznać podstawy budowy laserów, właściwości światła laserowego oraz podstawowe aplikacje optoelektroniczne. W sali znajdowały się również dwa stoły antywibracyjne, które zrobiły na nas bardzo duże wrażenie. Wykład był uzupełniany prezentacją multimedialną, która wyjaśniała nam trudniejsze zagadnienia. Wykonaliśmy proste doświadczenie z balonem oraz zobaczyliśmy wnętrze urządzenia wytwarzającego wiązkę laserową.

Kolejnym wykładem jaki wybraliśmy był „Od stopy do LabView, czyli kroki rozwoju techniki pomiarowej", p1060626prowadzony przez dr inż. Artura Wollek. Zajęcia te przybliżyły nam zagadnienie techniki pomiarowej. Zostaliśmy zaznajomieni z „osią czasu" urządzeń pomiarowych. Poznaliśmy jak ta dziedzina techniki rozwijała się na przestrzeni wieków. Mieliśmy okazję zobaczyć bardzo zaawansowane technicznie przyrządy takie jak oscyloskopy, karty pomiarowe do komputerów PC.

Następnymi i ostatnimi zajęciami w jakich moja grupa wzięła udział były „Wirusy, trojan'y, robaki". Wykład ten prowadził dr inż. Mirosław Będzak, który od samego początku spotkania zażądał od nas nieużywania Internetu do końca tamtego dnia. Było to dość dla nas dziwne z samego początku, jednak w połowie zajęć wszyscy stwierdziliśmy, że Pan prowadzący zajęcia ma racje, bo Internet prowadzi wewnętrzną III wojnę światową. Mieliśmy okazję zobaczyć mały pokaz, w którym widzieliśmy, jak komputer połączony siecią z innym mógł z nim zrobić co chciał. Po tym spotkaniu chyba każdy z nas zaczął inaczej patrzeć na rozwijającą się w niewyobrażalnym i bez barier potęgę Internetu. Tym mocnym akcentem zakończyliśmy nasz kolejny wyjazd na Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Po raz kolejny spotkanie z ZUT'em dostarczyło nam wielu pozytywnych emocji oraz ciekawych informacji. Liczymy na kolejne wykłady i zajęcia.

info i foto: Warzec Kamil III i 

Prezentacja II LO

link_prezentacja

Prezentacja profilu mundurowego

link_film

II LO Stargard - Lycée Touchard Le Mans

link_film

Godziny lekcyjne

clock
1.      8:00 - 8:45
2.      8:55 - 9:40
3.      9:50 - 10:35
4.    10:45 - 11:30
5.    11:45 - 12:30
6.    12:35 - 13:20
7.    13:25 - 14:10
8.    14:15 - 15:00
9.    15.05 - 15.50

Po termomodernizacji

link_prezentacja

Patronat

Szkoła jest objęta patronatem Wydziału Matematyczno - Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego

Biuletyn Informacji Publicznej

II Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie
Mieszka I 4
73-110 Stargard
tel. +48 91 577 25 35
sekretariat@2lo.stargard.pl

Inspektor ochrony danych osobowych
Damian Szmit
tel. 503677713
e-mail iod@data.pl

Deklaracja dostępności