Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rozpoczynamy o 8 rano!!!

zutDnia 27 października 2010 roku, uczniowie uczestniczący w programie współpracy II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Stargardzie Szczecińskim z Wydziałem Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, wzięli udział w wykładach oraz ćwiczeniach zatytułowanych: „Automatyka świat informatyki i mechatroniki". Opiekunem młodzieży była pani Renata Frąckowiak, szkolny koordynator projektu.

Pierwszą częścią wizyty było wysłuchanie prezentacji promującej Wydział Elektryczny, którą wygłosił dr inż. Krzysztof Jaroszewski- Pełnomocnik Dziekana ds. Promocji i Rekrutacji Wydziału Elektrycznego. Następnie młodzież wzięła udział w wykładzie, którego prowadzącym był dr inż. Rafał Osypiuk. Uczniowie poznali definicję automatyki, jej główne funkcje, budowę systemu automatycznego. Przybliżone zostały również informacje na temat elektrycznych systemów projektowania i programowania. Wykład zakończył cytat Isaaka Newtona „Co wiemy to tylko kropla, czego nie wiemy, to cały ocean".

Po opuszczeniu sali wykładowej młodzież podzieliła się na grupy, które uczestniczyły w zajęciach fotospr1odbywających się w specjalistycznych pracowniach.

Pierwsze zajęcia odbyły się w laboratorium automatyki, prowadzącym był dr inż. Krzysztof Jaroszewski. Uczniowie mieli okazję obejrzeć urządzenia skonstruowane przez studentów, wśród nich m.in. model windy oraz symulatory sygnalizacji świetlnych. Prowadzący zajęcia szczegółowo przybliżył młodzieży zasady działania poszczególnych urządzeń oraz wyczerpująco odpowiedział na wszystkie pytania.

Następne zajęcia odbyły się w „Laboratorium manipulatorów przemysłowych i robotów mobilnych", poprowadził je dr inż. Rafał Osypiuk wraz z asystentami, doktorantem mgr inż. Amadeuszem Fedusem oraz studentem inż. Adamem Łukomskim. Po krótkim wstępnie na temat robotyki uczniowie mieli okazję samodzielnie programować oraz sterować robotami. Było to niesamowite przeżycie, ponieważ nigdy wcześnie nie mieli możliwości pracy na tak zaawansowanym technicznie sprzęcie.

Na koniec dr inż. Rafał Osypiuk opowiedział młodzieży bardzo szczegółowo o specyfice kierunku jakim jest Automatyka i Robotyka oraz zachęcił do wybrania tych studiów.

Uczestnictwo w zajęciach było kolejnym krokiem przybliżającym młodzież uczestniczącą w programie współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym do studiowania na Wydziałem Elektrycznym. 

Prezentacja II LO

link_prezentacja

Prezentacja profilu mundurowego

link_film

II LO Stargard - Lycée Touchard Le Mans

link_film

Godziny lekcyjne

clock
1.      8:00 - 8:45
2.      8:55 - 9:40
3.      9:50 - 10:35
4.    10:45 - 11:30
5.    11:45 - 12:30
6.    12:35 - 13:20
7.    13:25 - 14:10
8.    14:15 - 15:00
9.    15.05 - 15.50

Po termomodernizacji

link_prezentacja

Patronat

Szkoła jest objęta patronatem Wydziału Matematyczno - Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego

Biuletyn Informacji Publicznej

II Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie
Mieszka I 4
73-110 Stargard
tel. +48 91 577 25 35
sekretariat@2lo.stargard.pl

Inspektor ochrony danych osobowych
Damian Szmit
tel. 503677713
e-mail iod@data.pl

Deklaracja dostępności