Ułatwienia dostępu

Udział uczniów II LO w projekcie “Znam Stargard”

Udział uczniów II LO w projekcie “Znam Stargard”

Nasi uczniowie z klasy 1A wzięli udział w projekcie pt. “Znam Stargard”, edycja 2023, organizowanym przez Młodzieżowy Zespół Doradczy Prezydenta Stargardu. W projekcie brały udział stargardzkie szkoły podstawowe i średnie (łącznie 14).

Projekt trwał od 21 kwietnia do 5 czerwca i składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie projektu organizatorzy chcieli zobaczyć Stargard oczami młodych. Zadaniem zespołu było nagranie filmiku promującego Stargard, który nie mógł być dłuższy niż 3 min oraz stworzenie hasła promującego Stargard dla Młodych.

“Stargard na 6 ” to drugie zadanie, którego celem było wykonanie prezentacji, eseju lub listu pokazującego za co młodzi ludzie kochają Stargard.

Trzecie zadanie to gra miejska. Podczas zabawy każdy zespół odwiedził kilka punktów w obrębie Starego Miasta. Uczestnicy otrzymali zadania i instrukcje ich wykonania. Każde zadanie wykonywali na czas za co otrzymywali punkty. Zabawy było co niemiara! Na uroczystym podsumowaniu projektu w SCK, dowiedzieliśmy się o zajęciu 4 miejsca w projekcie Znam Stargard. Nasza 6 osobowa ekipa, której serdecznie gratulujemy, to następujący uczniowie: Małgorzata Robak, Dorota Stawska, Blanka Sawa, Julia Borys, Zuzia Kowalska i Alan Bielecki. Koordynatorami projektu były nauczycielki p. Joanna Wajzberg-Prokowska i p. Urszula Słojkowska.