Ułatwienia dostępu

Tydzień Języków Romańskich

W dniach od 08 do 12 kwietnia w naszej szkole kolejny raz świętowaliśmy Tydzień Języków Romańskich.

Tydzień Języków Romanskich rozpoczęliśmy w poniedziałek. Przy piosenkach hiszpańskich, francuskich i włoskich dekorowaliśmy szkołę pięknymi ozdobami, plakatami i innymi gadżetami, które zostały wykonane przez naszych uczniów W kolejnych dniach było mnóstwo atrakcji, zabaw, konkursów t.j. Konkurs wiedzy kulturowej o Francji, Hiszpanii i Włoszech, gramatyczno-leksykalny dla klas pierwszych i drugich, a także konkurs kulinarny “francuskie, hiszpańskie i włoskie smaki.

Można było także degustować przekąski z krajów romańskich, które serwowane były w językowej kawiarence. Tworzyliśmy flagę hiszpańską i francuską za pomocą farb, wspólnie kolorowaliśmy hiszpańskiego byka i francuskiego koguta, śpiewaliśmy karaoke i tradycyjnie zatańczyliśmy wspólnie “Makarenę”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i wspólną zabawę. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Liliany Robaszewskiej i p.Katarzyny Makutynowicz za zorganizowanie całego tygodnia językowego.